و به شکل لوله در می آورند. سپس دو سمت طول ورقه را بهم جوش می دهند. در سطح این لوله ها، درز جوش وجود دارد. به همین علت به آنها لوله درزدار گفته می شود. باید توجه داشت که آسیب پذیرترین بخش این لوله ها، قسمت درز آنها است.
روش های جوش دادن لوله های درزدار
در صنعت، این لوله ها را با استفاده از روش های مختلفی جوش می دهند. این امر بر میزان مقاومت و کیفیت لوله تاثیرگذار است. جوشکاری در لوله های درزدار ممکن است در قطر داخلی یا خارجی یا در هر دو قسمت انجام شود.
روش های متداول برای جوشکاری لوله های درزدار
1- جوشکاری با مقاومت الکتریکی
2- جوشکاری با فرکانس بالا
3- جوشکاری مارپیچی
4- جوشکاری با فیوژن الکتریکی
رایج ترین لوله های درزدار
– لوله های درزدار عادی : این لوله ها 10-4 متر طول دارند. بعد از تولید لوله های درزدار، آزمایش های مختلفی بر روی آنها انجام می شوند. نتایج این آزمایش ها نشان دهنده کیفیت لوله هستند. در صورت مناسب بودن کیفیت لوله، از آن برای انتقال مایعات با فشار و حرارت کم استفاده می شود.
2- لوله های درزدار گالوانیزه : برای افزایش مقاومت این لوله ها، سطح آنها را با لایه ای از روی پوشش می دهند. این پروسه، گالوانیزاسیون نام دارد. لوله های گالوانیزه در مقابل خوردگی و پوسیدگی از خود مقاومت نشان می دهند.
3- لوله درزدار ترانسفورماتور : به شکل مربع، مستطیل یا کلاهی هستند. معمولا در صنایع ماشین سازی، کشاورزی، درب و پنجره فولادی به کار می روند. البته در ساخت لوله های حرارتی ترانسفورماتور هم کاربرد دارند.
4- لوله درزدار داربستی : این لوله ها در پروژه های ساختمانی و عمرانی به کار می روند. وجود درز در آنها باعث شده تا برای انتقال آب یا گاز از آنها استفاده نشود.
5- لوله درزدار مارپیچی : مقاومت این لوله ها بیشتر از لوله های درزدار عادی است. اما سرعت رسوب در آنها زیاد است. امروزه از این نوع لوله ها در ساخت سیستم تهویه، دفع سموم، انتقال مواد از کامیون و … استفاده می کنند.
استانداردهای لوله درزدار
برای ساخت این لوله ها از استانداردهای مختلفی استفاده می کنند. یک جدول استاندارد برای لوله های درزدار وجود دارد. بر اساس این جدول، باید استانداردهای خاصی در زمان تولید این نوع لوله رعایت شوند.
– اندازه های لوله درزدار باید مطابق با استانداردهای ASME 36.10 و ASME 36.19 باشد.
– اتصالات لوله های درزدار باید طبق استاندارد ASME B16.25 آزمایش شوند.
– برند لوله های درزدار را بوسیله مشخصات فنی ASME B16.49 نشان می دهند.
عوامل موثر بر قیمت لوله درزدار
همان طور که قبلا اشاره کردیم، قیمت لوله درزدار نسبت به لوله مانیسمان پایین تر است. فاکتورهای مختلفی مانند فرایند تولید لوله، قیمت ارز و دلار، میزان عرضه و تقاضا، قیمت مواد اولیه، ابعاد لوله، برند، هزینه حمل و نقل، تورم جهانی، ویروس کرونا و … بر قیمت فروش لوله درزدار موثر می باشند.
نمایندگی لوله درزدار
در این مراکز، کلیه خدمات مربوط به پخش، خرید و فروش لوله درزدار و اتصالات آن، استعلام قیمت لوله درزدار و … انجام می شوند.
بازار خرید و فروش لوله درزدار با تقاضای زیادی روبه رو شده است. محصولات این شرکت دارای کیفیت و تنوع خوبی هستند و با قیمت های مناسبی در بورس لوله درزدار عرضه می شوند.
برای استعلام قیمت لوله درزدار اهواز، لوله گالوانیزه و… با شماره های نمایندگی لوله درزدار تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه می باشند.