برای ورود به این رشته ها وجود دارد. ظرفیت محدود و رقابت شدید باعث شده تا تعداد زیادی از دانش آموزان نتوانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند. برخی از این افراد برای دستیابی به هدف خود، تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می کنند. یکی از مقاصد جذاب برای تحصیل، کشور چین است. در این قسمت می خواهیم در مورد تحصیل پزشکی در چین صحبت کنیم. با ما همراه باشید.تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین ، مورد توجه بسیاری از دانش آموزان است. قرار گرفتن برخی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران باعث افزایش تقاضا برای تحصیل در این کشور شده است. علاوه بر این، تحصیل پزشکی در چین مقرون به صرفه تر از سایر کشورها می باشد. از دلایل دیگر استقبال دانشجویان از تحصیل پزشکی در چین 2022 می توان به اقتصاد قوی و ثبات اجتماعی چین، قدرت انتخاب بالا، پذیرش آسان، محیط آموزشی بین المللی، گذراندن دوره کارآموزی در بیمارستان های با کیفیت و امنیت عمومی بالا اشاره کرد. کشور چین در تلاش است تا دوره های کارشناسی رشته پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی را افزایش دهد. در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش چین، 49 دانشگاه پزشکی این کشور را تایید کرده است. برای تحصیل پزشکی در چین با شماره های موجود در آگهی تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین ، به مدارکی نیاز است. از جمله این مدارک می توان به گذرنامه معتبر، گواهی دوره آموزشی زبان، گواهی تمکن مالی، چند قطعه عکس رنگی به اندازه عکس پاسپورت، گواهی عدم سوء سابقه، ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی، ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اشاره کرد. دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند و دارای درجه پزشکی بالایی در سطح جهانی می باشند. دانشجویان به دلیل وجود زیر ساخت های قوی، بازار کار عالی، محیط تحصیلی فعال و هزینه های مناسب از رشته دندانپزشکی استقبال زیادی می کنند. تمرکز اصلی در نظام پزشکی چین بر روی جراحی های فک و صورت، آسیب های دهان و دندان و طب دهان است. دانشجویان می توانند در شاخه های مختلفی مانند ارتودنسی، پریودنتیکس، جراحی دهان، اندودنتیکس، پدودنتیکس، پروتزهای دندانی، آسیب شناسی دهان و دندان و علوم زیست مواد آموزش ببینند. اگر علاقمند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین
هستید با شماره های درج شده در آگهی تماس بگیرید.


شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین ، با کشورهای دیگر تفاوت دارد. در بیشتر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین محدودیت سنی تا 25-26 سال وجود دارد. البته در برخی از دانشگاه ها این محدودیت تا 30-31 سال می باشد. اما میزان شهریه در این دانشگاه ها بیشتر از سایرین است. داشتن مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه های چین الزامی نیست. متقاضیان باید مدرک دیپلم دبیرستان و حداقل نمره 60% در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی را داشته باشند. مدت زمان تحصیل MBBS (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی) به زبان انگلیسی در چین حدود 6-5 سال می باشد. دانشجویان کشورهای مختلف با توجه به نمرات مدرسه به خصوص نمرات دروس ریاضیات و علوم مورد پذیرش قرار می گیرند. علاوه بر این مهارت زبان انگلیسی آنها نیز مورد توجه می باشد. الزامات پذیرش دانشجو در دانشگاه های چین متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین با شماره های ثبت شده در آگهی تماس بگیرید.


هزینه تحصیل پزشکی در چین

هزینه تحصیل پزشکی در چین ، نسبت به کشورهای دیگر مقرون به صرفه می باشد. به طوری که هزینه تحصیل MBBS در این کشور 70% ارزان تر از امریکا و انگلستان است. هزینه تحصیل رشته پزشکی و جراحی در امریکا تقریبا 160000-200000 دلار است. این رقم خارج از هزینه های 4 سال دوره پیش پزشکی می باشد. دانشجویان می توانند دوره 6 ساله MBBS را در چین با هزینه ی 30000-50000 دلار به پایان برسانند. هزینه تحصیل پزشکی در چین نسبت به کشورهای دیگر هم معقولانه تر است. وزارت بهداشت کشور چین مبالغی را به عنوان کمک هزینه به اساتید دانشگاه ها پرداخت می کند. این امر باعث شده تا هزینه تدریس در این دانشگاه ها کاهش یابد و برای دانشجویان به صرفه تر باشد. اگر سوالی در مورد میزان هزینه تحصیل پزشکی در چین دارید با شماره های درج شده در آگهی تماس بگیرید.